SAGA C.

Program pentru evidenţă
contabilă şi de stocuri.

SAGA P.S.

Program pentru evidenţă
contabilă şi de stocuri în partidă simplă.

Programe de contabilitate, salarii şi evidenţă de stocuri. Descarcă şi foloseşte gratuit cele mai utilizate programe de contabilitate din România.

Nu vreau să par lipsit de respect la adresa SRL. Și nici nu vreau să spun că acest guvern acționează ca o societate comercială. Motivația t...

14.03.2024

Erorile la sistemul e-factura sunt mult mai frecvente decât dorește MF să pară că sunt. Poate că ați citit deja zilele acestea reacția mini...

10.01.2024

Ca în fiecare început de an, odată cu primele zile din 2024, vă doresc și eu un an mai bun ca cel care tocmai a trecut și sper eu, ca în fie...

02.01.2024

Începând cu anul 2024 toți cei care au firme și folosesc bunuri sau spații închiriate de la proprietari persoane fizice vor avea obligația d...

29.12.2023

SAGA WEB este versiunea în WEB a programului SAGA C. Platforma poate fi accesată de pe orice calculator prin intermediul unui browser web (Google...

28.12.2023

Importul de facturi din FGO nu a dispărut. Doar că acum importul de facturi din alte surse decât e-Factura se face din ecranul Import date ce se...

21.12.2023

După cum știți deja din spațiul public, s-au adus modificări la legislație cu privire la e-factura. Modificările constau în faptul că, în...

19.12.2023
Buna ziua, va rog sa ma indrumati intr-o speta. Am primit o e-Factura pentru o tranzactie fictiva, eu nu am achizitionat produsele respective dar s-a emis factura pe CUI-ul meu. Am trimis mail la vanzator dar nu raspunde. Unde si cum pot sa refuz factura. In SPV nu gasesc modalitatea de a refuza? Va multumesc anticipat
16.04.2024 23:04
magosic
Buna seara, am o societate nou infiintata, am acces in SPV si am transmis declaratii in ANAF, insa nu pot transmite si nci prelua din SAGA facturi SPV, programul SAGA imi da mesaj ca nu am acces in SPV si sa iau legatura cu ANAF ul. Am resetata si codul SPV si am incercat sa generez unul nou, insa mesajul este acelasi ca pt codul fiscal nu am acces in SPV, desi eu am acces,Ati intalnit situatia aceasta si cum se remediaza?
16.04.2024 22:04
gligorescud981
Buna seara,
firma 1 - sot 50%, sotie 50% , amandoi administratori-imp venit
firma 2 - sot 50%, sotie 50% , amandoi administratori-imp venit
firma 3- sot 50%, asociat 2 -50%- in procedura de lichidare, imp profit
firma 4- sotie 50%, asociat 3 -50%-in procedura lichidare, imp profit.

CA cumulata la toate firmele nu depaseste 500.000 euro.
Primele doua societati pot ramane la imp venit?

Multumesc frumos!
16.04.2024 21:04
grigored64
Buna ziua, dupa expirarea codului SPV nu reusesc sa mai adaug codul nou in efactura.Am facut update la saga ultima versiune si tot nu reusesc sa introdul noul cod SPV ( este gri ecranul Detalii).Ma puteti ajuta?
16.04.2024 20:04
sitarum650
Despre ce vorbești? Ce monografii te aștepți să găsești?
16.04.2024 19:04
septimiuv
Actualizează programul.
16.04.2024 18:04
septimiuv
Există o arhivă dacă ai făcut manual o arhivă cu ele.
16.04.2024 18:04
septimiuv